Endodoncja

Leczenie endodontyczne to inaczej leczenie kanałowe. Stosuje się je w przypadku nieodwracalnych zmian wewnątrz zęba (miazgi zęba). Przyczyną chorób miazgi zęba są bakterie, które poprzez ubytek próchniczy, nieszczelne wypełnienie lub pęknięcie dostają się do wewnątrz zęba. Taki stan jest bardzo szkodliwy, gdyż zaatakowana przez bakterie miazga po pewnym czasie obumiera. Ponadto, bakterie przedostające się poza wierzchołek korzenia zęba mogą powodować stan zapalny (ropień dookoła korzenia).

Leczenie endodontyczne często jest jedyną i ostatnią szansą na uratowanie zęba zaatakowanego od środka przez bakterie. Stomatolog usuwa z komory i kanałów korzeniowych zainfekowaną lub martwą miazgę oraz wypełnia powstałą przestrzeń biokompatybilnym materiałem.

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do leczenia kanałowego (m.in. Ednometr Raypex 5,do pomiaru dlugosci kanalu ,mikromotor enodontyczny  X smart do opracowania kanalow oray wypelniamy kanaly gutaperka na cieplo Calamus ), wykonujemy na miejscu pełną diagnostykę rentgenowską (zdjęcia RTG punktowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.